Najnowsze artykuły

Świąteczny przewodnik po prezentach dla...

Rekomenduję wyłącznie produkty, z których osobiście korzystałem lub które są polecane przez zaufane osoby. Ta strona zawiera linki partnerskie. Jeśli...

Czytaj Więcej

Czy leczenie radiofrekwencją ma coś wspólnego z promieniowaniem lub radioaktywnością?

Skąd wzięła się nazwa częstotliwość radiowa?

Tak się składa, że prądy elektryczne stosowane w zabiegach radiofrekwencji estetycznej i fizjoterapii (300 kHz do 5 GHz) mieszczą się w tak zwanym "spektrum częstotliwości radiowych", czyli częstotliwości wykorzystywanych w komunikacji radiowej (3 kHz do 300 GHz).

Dlatego zabiegi estetyczne wykorzystujące prądy elektryczne lub pola elektromagnetyczne o takiej częstotliwości nazwano "zabiegami o częstotliwości radiowej".

Czy leczenie prądami o częstotliwości radiowej ma coś wspólnego z promieniowaniem lub radioaktywnością?

Nie ma jednak nic wspólnego między radiokomunikacją/promieniowaniem/radioaktywnością a zabiegami o częstotliwości radiowej, z wyjątkiem terminu "radio" stanowiącego część nazwy.

Zabiegi z wykorzystaniem częstotliwości radiowej odnoszą się do prądów elektrycznych o wysokiej częstotliwości, a czasem do pól elektromagnetycznych - ale nie do promieniowania - od bardzo niskiej częstotliwości 300 kHz (fale radiowe długie) do wysokiej 40 MHz (fale radiowe krótkie) i do bardzo wysokiej 3 GHz (fale radiowe mikrofalowe).

Oczywiście wszystkie zabiegi z wykorzystaniem częstotliwości radiowej mają atest CE w Europie, atest FDA w USA i podobne atesty w innych częściach świata.