Najnowsze artykuły

Świąteczny przewodnik po prezentach dla...

Rekomenduję wyłącznie produkty, z których osobiście korzystałem lub które są polecane przez zaufane osoby. Ta strona zawiera linki partnerskie. Jeśli...

Czytaj Więcej

Środki zaradcze do szybkiego leczenia łuszczycy skóry głowy

Ze wszystkich miejsc, w których pojawiają się u mnie objawy łuszczycy, moja skóra głowy jest najbardziej niewygodna i kłopotliwa. Jest ona niewiarygodnie swędząca, co prowadzi do drapania i krwawienia, a ja ciągle dotykam mojej głowy i włosów. Plamy łuszczycy na moim ciele mogą być zakryte, ale ostatnim razem, gdy sprawdzałam, noszenie czapki Yankee na prezentację dla klienta było nieprofesjonalne.

Kiedy na mojej skórze głowy pojawiają się ogniska łuszczycy, stosowałam w przeszłości kilka różnych zabiegów. Jednym z moich sprawdzonych i prawdziwych sposobów jest T-Gel - ale nie ma to jak zapach smoły o poranku! Jestem też fanką szamponu z olejkiem z drzewa herbacianego. Jest ich całkiem sporo, ale ja używałam tylko szamponu Paul Mitchell Tea Tree Special Shampoo. A jedynym powodem, dla którego go wybrałam był fakt, że był to jedyny szampon z drzewem herbacianym w Duane Reade tego dnia, więc była to jedyna opcja.

Dla cięższych, bardziej swędzących, łuszczących się płatów spróbuj zmieszać 100% stężenie olejku z drzewa herbacianego z olejem kokosowym i nałóż bezpośrednio na skórę głowy. Zwykle pozwalam mu siedzieć przez 15-20 minut, a następnie spłukuję delikatnym szamponem. Lubię myć włosy dwa razy, ponieważ mieszanka będzie ciężka i tłusta. Moje włosy mają tendencję do bycia nieco tłuste po tym zabiegu, więc dla pań tam, kok lub kucyk może być najlepszym stylem.

Osobiście uważam, że kiedy suszę włosy suszarką, a nie pozwalam im wyschnąć na powietrzu, pomaga mi to kontrolować swędzenie skóry głowy. Chociaż ostatnio przeczytałam kilka artykułów, które mówią, że powinnaś unikać suszenia włosów (i używania produktów do stylizacji), ponieważ mogą one przyczynić się do wysuszenia skóry głowy i pogorszenia objawów. Jak większość metod leczenia łuszczycy, zależy to od osoby, więc zdecydowanie jest to metoda prób i błędów. Moja rada, baw się różnymi metodami leczenia i zobacz, co jest dla ciebie najwygodniejsze.

Widziałam również sugestie, że długie włosy nie są idealne do leczenia łuszczycy skóry głowy. Mówi się, że produkty do leczenia są trudniejsze do wypłukania, a krótkie włosy sprawiają, że leki łatwiej przenikają do skóry głowy. Ja osobiście nie biorę tego pod uwagę, ponieważ uwielbiam moje długie włosy. Ale może to być dobra alternatywa dla tych, którzy są gotowi na takie cięcie.