Najnowsze artykuły

Świąteczny przewodnik po prezentach dla...

Rekomenduję wyłącznie produkty, z których osobiście korzystałem lub które są polecane przez zaufane osoby. Ta strona zawiera linki partnerskie. Jeśli...

Czytaj Więcej

Leczenie łuszczycy

Moją ulubioną rzeczą w blogowaniu jest otrzymywanie wiadomości od moich czytelników. Naprawdę doceniam czas poświęcony na kontakt z nimi oraz miłe słowa wsparcia i zachęty. Od prawie miesiąca piszę z Laurą e-maile na temat życia i łuszczycy. Dała mi kilka świetnych wskazówek na temat tego, co działa w jej przypadku, a ja odniosłam z nimi wielki sukces. Dzisiejszy post jest dziełem wspaniałej Laury i jej doświadczeń związanych z życiem z łuszczycą:

Laura i jej cudowna córka Eisley

Nazywam się Laura, mam 26 lat.

Od połowy mojego życia choruję na łuszczycę. Mam ją na dłoniach, stopach, kolanach i paznokciach. Nie zdiagnozowano u mnie oficjalnie łuszczycowego zapalenia stawów, ale jestem pewna, że ono tam jest. Podczas nawrotów choroby, moja skóra może być bardzo bolesna i brzydka. Tak bolesna, że zawiązanie sznurowadeł lub przekręcenie włącznika światła może być trudne. Nienawidzę tego. Kiedy piszę na klawiaturze, moja skóra ma ten wygląd i uczucie tuż przed pęknięciem, a moje niektóre problematyczne stawy są obolałe. WIELKI. Wydawało mi się, że jest coraz lepiej. Łuszczyca to taka szalona kolejka górska. Fizycznie i emocjonalnie. Zaczęłam pisać na tego bloga kilka dni temu, czując się bardzo zachęcona i chcąc podzielić się moim nowym schematem. Myślałam, że może znalazłam 'KURACJĘ' na moją łuszczycę, bo moja skóra wyglądała ŚWIETNIE! Dziś patrzę na moją skórę i czuję się z tym fatalnie. Jeśli masz do czynienia z łuszczycą, WIEM, że znasz to uczucie. W każdym razie, zdecydowałam, że nie mogę pozwolić, aby łuszczyca stała się lepsza ode mnie. Ból to jedno, ale użalanie się nad sobą i pozwalanie, żeby to wpływało na mój stan psychiczny, to po prostu nie jest sposób na życie. Mam dwójkę dzieci i nie chciałabym, żeby użalały się nad sobą z jakiegokolwiek powodu. Dawanie przykładu jest jedynym sposobem, aby tego nauczyć. Myślę, że piszę to, aby zachęcić Cię do tego, abyś NIE pozwoliła, aby łuszczyca stała się lepsza od Ciebie! Czuję, że czasami jest to po prostu długi bieg lub ciężki trening, który po prostu musisz przeforsować.

W innej notatce, chciałam podzielić się z Wami moim doświadczeniem z mydłem z koziego mleka. Jest to dość niesamowita rzecz. Łuszczyca na moich kolanach wspaniale na nie zareagowała i całkowicie się oczyściła od czasu regularnego stosowania. Używam go już od około 4 miesięcy i miałam tylko mały wyskok, kiedy skończyło mi się mydło i nie używałam go przez tydzień. Kiedy zaczęłam go ponownie używać, moja łuszczyca na kolanach ustąpiła w ciągu dnia lub dwóch. Nie działa dobrze na moje dłonie i stopy. Jednak odkąd go używam, zauważyłam, że moje wypryski nie są tak złe jak kiedyś. W każdym razie, mam nadzieję, że ten post był dla Ciebie w jakimś stopniu korzystny. Trzymajcie się wszyscy!