Najnowsze artykuły

Świąteczny przewodnik po prezentach dla...

Rekomenduję wyłącznie produkty, z których osobiście korzystałem lub które są polecane przez zaufane osoby. Ta strona zawiera linki partnerskie. Jeśli...

Czytaj Więcej

Ile mogę schudnąć stosując radiofrekwencję lub inne zabiegi niechirurgiczne?

Czy mogę schudnąć dzięki niechirurgicznemu zabiegowi redukcji tkanki tłuszczowej?

Istnieje wiele zabiegów, które rzekomo redukują tkankę tłuszczową i/lub cellulit, między innymi HIFU, radiofrekwencja, kawitacja ultradźwiękowa, lipoliza laserowa i elektromagnetyczna stymulacja mięśni.

Które z tych zabiegów - i na ile są skuteczne - służą do miejscowej redukcji tkanki tłuszczowej na określonym obszarze lub do usuwania cellulitu, to temat na inny artykuł.

Ale czy te zabiegi mogą pomóc w utracie wagi? Ten artykuł ma na celu wyjaśnienie faktów na ten temat.

Ile kilogramów / funtów / kamieni mogę stracić dzięki zabiegom niechirurgicznym?

Natychmiastowa odpowiedź: Nic. Zilch. Nada. Ani grama. Zapomnij o tym. To się nie stanie. Nigdy.

Przykro mi, że cię rozczaruję, ale utrata wagi dzięki zabiegom należy wyłącznie do alternatywnej rzeczywistości pozbawionych skrupułów praktyków i marketingowców. Żaden zabieg, w tym nasz (tkanka głęboka, radiofrekwencja/kawitacja o wysokiej mocy), nie pomoże Ci schudnąć w jakikolwiek sposób. Jeśli gdziekolwiek - JAKIEGOKOLWIEK - przeczytałeś, że dzięki jakiemuś zabiegowi - JAKEMUKOLWIEK zabiegowi - możesz zaobserwować spadek wagi, to było to kłamstwo.

Jest biologicznie niemożliwe, aby schudnąć (waga na wadze) dzięki jakiejkolwiek kuracji. Jeśli w salonie/klinice obiecano Ci, że możesz osiągnąć utratę wagi dzięki zabiegowi, to znaczy, że Cię okłamano lub nie masz pojęcia, o czym mówią.

Przepraszamy za brutalną szczerość, ale zasługujesz na prawdę.

"Upłynnianie tłuszczu, który jest następnie naturalnie usuwany przez układ limfatyczny do moczu".

Twierdzenia, że niechirurgiczny zabieg całkowicie usuwa tłuszcz z organizmu, najpierw "topiąc tłuszcz, który następnie jest usuwany z organizmu przez nerki i mocz", są całkowicie fałszywe (w zasadzie są to czyste kłamstwa) i nie mają żadnych podstaw fizjologicznych.

Oczywiście nic nie topi komórek tłuszczowych i nie sprawia, że je wydalasz, a potem tracisz na wadze. Twierdzenia takie jak te są równie niedorzeczne, jak brzmią. Każdy naukowiec śmiałby się z takich stwierdzeń, ale niestety większość ludzi nie jest biologami i łatwo daje się nabrać na takie słowne bzdury.

Zabiegi pomagają jedynie w miejscowym uwalnianiu tłuszczu z określonego, uporczywego obszaru. Ale to wszystko. Podczas każdego zabiegu nie dochodzi do spalania tłuszczu.

Zabiegi pomagają jedynie LOKALNIE uwolnić tłuszcz z określonego, uporczywego obszaru (np. ud, brzucha, ramion, tkanki tłuszczowej objętej cellulitem itp.), co prowadzi do wyszczuplenia tego obszaru lub redukcji cellulitu. ), co prowadzi do wyszczuplenia tego obszaru lub redukcji cellulitu. Jednakże, aby tłuszcz mógł zostać usunięty, musi zostać utleniony (spalony) w organizmie w celu uzyskania energii.

Niektóre zabiegi nie tylko uwalniają tłuszcz, ale także pomagają zmniejszyć liczbę komórek tłuszczowych na danym obszarze, co jednak nie oznacza, że tłuszcz znajdujący się w tych komórkach tłuszczowych został usunięty z organizmu. Tłuszcz zawarty w komórkach tłuszczowych musi zostać z nich uwolniony, przetransportowany do mięśni lub innych narządów, a następnie utleniony w celu uzyskania energii, aby mógł zostać wyeliminowany przez organizm. W przeciwnym razie pozostaje w organizmie na zawsze.

Dlaczego więc potrzebne są zabiegi?

Zabiegi miejscowej redukcji tkanki tłuszczowej/cellulitu są konieczne, aby uwolnić tłuszcz z uporczywych miejsc (tych, na które nie ma wpływu dieta i ćwiczenia), który można następnie spalić stosując dietę/ćwiczenia. Bez zabiegów miejscowych nadal miałabyś cellulit lub uporczywe złogi tłuszczu w tych trudnych miejscach, bez względu na to, jak dużo ćwiczyłaś lub jak zdrowo się odżywiałaś. To jest właśnie zaleta niechirurgicznych zabiegów na cellulit i miejscową redukcję tłuszczu.

W obu przypadkach zabiegi na cellulit są na ogół bardziej skuteczne (tylko nieliczne z nich działają), natomiast zabiegi na punktową redukcję tłuszczu są w dużej mierze nieskuteczne (prawie żaden zabieg na redukcję tłuszczu nie działa naprawdę - zwłaszcza te przesadzone, takie jak stymulacja elektromagnetyczna, najnowsza moda).

Tylko dwie możliwości utraty wagi

Aby wyeliminować tłuszcz z organizmu (a w konsekwencji schudnąć), istnieją tylko dwie możliwości: dieta i/lub ćwiczenia fizyczne (tj. spożywanie większej ilości kalorii niż przyjmujesz każdego dnia) lub liposukcja.

  • Dieta i ćwiczenia są naturalne i zdrowe, pomagają w utracie dużej ilości kilogramów, ale nie można ich ukierunkować (nie można skupić się na utracie wagi na konkretnym obszarze poprzez ćwiczenie mięśni tego obszaru).

  • Z kolei liposukcja może pomóc w utracie ograniczonej ilości kilogramów, ale może być ukierunkowana. Jest to jednak niewygodny zabieg chirurgiczny, któremu towarzyszy ból, obrzęk i dość często pojawiają się zwłókniałe (bliznowate) grudki.

Jak możemy Ci pomóc?

Jeśli chcesz poddać się wysokiej jakości zabiegowi usuwania cellulitu/ujędrniania skóry, nasza technologia jest najbardziej wszechstronna i najskuteczniejsza z dostępnych w Londynie.

Jeśli jednak chcesz stracić ogólną wagę (lub nawet miejscową tkankę tłuszczową), nie możemy Ci pomóc i sugerujemy, abyś zaczął ćwiczyć/dietę i/lub odwiedził dobrego chirurga plastycznego.

I wreszcie, jeśli uważasz, że wiesz lepiej, bo przeczytałeś, że w klinice lub salonie XYZ stracisz kilogramy dzięki niechirurgicznemu zabiegowi kosmetycznemu, to przygotuj się na utratę funtów szterlingów, a nie kilogramów wagi...

Odkryj kremy Celluence®.
Odkryj zabiegi LipoTherapeia® w Londynie
95+ porad ekspertów, jak zredukować cellulit i ujędrnić skórę