Najnowsze artykuły

Świąteczny przewodnik po prezentach dla...

Rekomenduję wyłącznie produkty, z których osobiście korzystałem lub które są polecane przez zaufane osoby. Ta strona zawiera linki partnerskie. Jeśli...

Czytaj Więcej

Urządzenia domowe do usuwania cellulitu i ujędrniania skóry: czy działają?

Jakie jest najlepsze urządzenie wykorzystujące fale radiowe do użytku domowego?

To pytanie zadają mi ludzie przez cały czas.

Zabiegi z wykorzystaniem fal radiowych - przy użyciu odpowiedniego sprzętu - mogą być rzeczywiście bardzo skuteczne w ujędrnianiu skóry. Dlatego wiele osób chciałoby kupić niedrogie urządzenie, które można by bezpiecznie użytkować w domu każdego dnia.

Być może zauważyłaś, że w powyższym akapicie w czterech przypadkach użyłem kursywy - i jest ku temu dobry powód.

Właściwy sprzęt do radiofrekwencji

Prawda jest taka, że dość często nawet profesjonalne zabiegi z wykorzystaniem fal radiowych nie przynoszą znaczących korzyści, po prostu dlatego, że stosuje się do nich niewłaściwy sprzęt, zazwyczaj tanie, bipolarne urządzenia o niskiej mocy, które są albo zbyt powierzchowne, albo zbyt słabe i, szczerze mówiąc, niezbyt bezpieczne i wytrzymałe, aby używać ich w profesjonalnych warunkach.

Domowe urządzenia wykorzystujące fale radiowe są nawet gorsze od taniego sprzętu profesjonalnego, ponieważ mają jeszcze niższą specyfikację, więc nie ma szans, aby kiedykolwiek "zadziałały".

Z drugiej strony, jeśli ktoś skusi się na zakup taniego, chińskiego, "profesjonalnego" urządzenia wykorzystującego fale radiowe na eBayu, Alibabie lub w podobnych miejscach, powinien to jeszcze raz przemyśleć. Oprócz tego, że kupujesz urządzenie stwarzające poważne zagrożenie dla zdrowia i bezpieczeństwa, używanie silnych częstotliwości radiowych w domu jest bardzo złym pomysłem, o czym przekonamy się poniżej.

(Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, to nie przesadzam. Nie bez powodu właściwe kliniki wydają dziesiątki tysięcy funtów na zakup maszyn z zaawansowanymi "certyfikatami medycznymi", które zapewniają bezpieczeństwo ich klientom).

Niedrogie urządzenie wykorzystujące fale radiowe

Jak już wspomnieliśmy w poprzednim artykule, istnieje powód, dla którego dobre, wydajne urządzenia o wysokiej specyfikacji kosztują dużo pieniędzy (od 20 000 do 100 000 funtów), są ciężkie i nieporęczne. Właśnie takie urządzenie jest potrzebne, aby zapewnić klientom kliniki dobre wyniki w rozsądnej liczbie sesji (6-12 sesji).

Sprzęt o gorszej specyfikacji może wymagać dwa lub trzy razy więcej sesji, aby zapewnić takie same rezultaty jak sprzęt drogi. Przy użyciu sprzętu o niższej specyfikacji można nigdy nie uzyskać dobrych rezultatów (przeprowadzenie 50 sesji z czymś nieskutecznym nie sprawi, że będzie to skuteczne).

Skoro profesjonalne salony i kliniki nie są w stanie zapewnić swoim klientom dobrych rezultatów przy użyciu taniego, profesjonalnego sprzętu (od 1500 funtów) nawet po 6 lub 12 sesjach, to jak można oczekiwać dobrych rezultatów przy użyciu urządzenia o specyfikacji zabawki, o wartości 300 funtów, przeznaczonego do użytku domowego?

To się nie uda. Nigdy.

Teraz, jeśli łatwo się zadowolić i są Państwo zadowoleni z niewielkich (lub wyimaginowanych) rezultatów, jakie może zaoferować domowe urządzenie wykorzystujące fale radiowe, to prawdopodobnie będą Państwo jeszcze bardziej zadowoleni ze zwykłego automasażu twarzy przy użyciu przyjemnego kremu, a następnie kilku ćwiczeń twarzy, oszczędzając sobie kosztów i kłopotów.

Bezpieczne korzystanie z urządzeń do radiofrekwencji w domu

Jest jeszcze jeden powód - oprócz kosztów - dla którego profesjonalne urządzenia o dużej mocy nie są sprzedawane publicznie: ponieważ większość ludzi wpada w obsesję, zwiększa głośność i kończy się to poparzeniem lub innego rodzaju obrażeniami.

A potem szybko pozywają do sądu producenta/sprzedawcę, który sprzedał im tak mocne urządzenie, wiedząc, że istnieje niebezpieczeństwo, iż nieprofesjonalista może doznać na nim obrażeń.

Tak więc, tylko z tego powodu i niezależnie od kosztów, nigdy nie zobaczysz prawdziwego, skutecznego urządzenia wykorzystującego fale radiowe w sprzedaży publicznej. Nigdy.

Żadna firma nie chce mieć do czynienia z poszkodowanymi klientami, żadna nie chce być pozwana i żadna nie chce, aby w związku z tym pojawiła się zła reklama.

Ponadto, aby chronić społeczeństwo, żadne takie urządzenie nie może być dopuszczone przez organy regulacyjne (FDA w USA, CE w UE) do użytku przez konsumentów. Czasami potrzebne są przepisy, które chronią głupich ludzi przed nimi samymi - a w pogoni za pięknem wielu ludzi staje się głupich - i to jest dobry przykład.

Wreszcie, jeśli sprzedawca w jakiejkolwiek firmie bez skrupułów oferuje profesjonalne urządzenie, mimo że nie jesteś przeszkolona i nie masz kwalifikacji, powinnaś oprzeć się pokusie myślenia, że jesteś mądrzejsza niż jesteś i że możesz używać profesjonalnego urządzenia bez odpowiedniego szkolenia i kwalifikacji.

Codzienne korzystanie z domowego aparatu do terapii falami radiowymi".

"A co, jeśli kupię urządzenie o niskiej mocy i będę go używać codziennie " - słyszę Twoje pytanie. Słuszna uwaga.

Cóż, to nie działa w ten sposób. Aby osiągnąć efekt terapeutyczny w jakimkolwiek leczeniu, potrzebne jest minimum intensywności. W przypadku częstotliwości radiowej jest to temperatura 43-47ºC w głębszych tkankach i 39-43ºC na naskórku - czyli na granicy od bardzo gorącej do bolesnej.

Żadne bipolarne urządzenie do użytku domowego o działaniu powierzchownym (wszystkie są bipolarne i z definicji wszystkie działają powierzchownie) nie jest w stanie zbliżyć się do temperatury 43ºC w skórze właściwej lub podskórnej. Nawet jeśli pozostawisz urządzenie w tym samym miejscu przez dłuższy czas, aby podnieść temperaturę, to i tak tylko poparzy ono naskórek, nie osiągając 43ºC w skórze właściwej/podskórnej. A nie chcesz przecież spalić skóry.

W rzeczywistości potrzebne jest duże, drogie, wydajne, głęboko działające urządzenie do głębokiego ogrzewania bez spalania naskórka - a nie gadżet wielkości długopisu.

Ponadto sposób działania wszystkich zabiegów terapeutycznych polega na dostarczeniu pewnego rodzaju stymulacji/podrażnienia, po którym musi nastąpić kilka dni odpoczynku, podczas których organizm reaguje na stymulację/podrażnienie i stara się stać silniejszy i sprawniejszy.

Tak właśnie działa trening siłowy, ćwiczenia wytrzymałościowe, ultradźwięki, radiofrekwencja i w zasadzie wszystko, co ma na celu poprawę stanu organizmu.

Podobnie jak nie należy oczekiwać, że codziennie będziemy wykonywać uciskanie klatki piersiowej z hantlem o wadze 1 kg na każdej ręce i oczekiwać, że w ciągu najbliższego stulecia zbudujemy duże mięśnie klatki piersiowej, tak samo nie należy oczekiwać, że za pomocą domowego urządzenia RF, nawet przy codziennym stosowaniu, uda nam się ujędrnić skórę poprzez delikatny, powierzchowny wzrost temperatury.

A gdyby urządzenie było nieco silniejsze, aby zrobić jakąś różnicę, również nie powinno być stosowane codziennie.

Podsumowując: nie, radiofrekwencja na cellulit w domu nie działa

Tak więc z tych wszystkich powodów zabiegi z wykorzystaniem fal radiowych w domu - jak również kawitacji ultradźwiękowej w domu - "nie działają", chyba że jesteś zadowolona ze słabych lub żadnych rezultatów. Wiedząc to, czego się nauczyłem, pracując z falami radiowymi codziennie przez kilka lat, nigdy nie kupiłbym urządzenia do domowego użytku, gdybym był członkiem społeczeństwa.

Klienci, z którymi spotykamy się w klinice, a którzy wcześniej kupili takie urządzenia, są po prostu rozczarowani i zastanawiają się, dlaczego ich urządzenia nie zadziałały. A potem musimy im to wszystko wyjaśniać. Nie bądź jednym z nich.

Odkryj kremy Celluence®.
Odkryj zabiegi LipoTherapeia® w Londynie
100+ porad ekspertów, jak zredukować cellulit i ujędrnić skórę