Najnowsze artykuły

Świąteczny przewodnik po prezentach dla...

Rekomenduję wyłącznie produkty, z których osobiście korzystałem lub które są polecane przez zaufane osoby. Ta strona zawiera linki partnerskie. Jeśli...

Czytaj Więcej

Mikrodermabrazja może mieć negatywny wpływ na łuszczycę twarzy

Jak każda panna młoda, kiedy wychodziłam za mąż wyobrażałam sobie idealny dzień. Będę sunąć do ołtarza, ramię w ramię z moim tatą w mojej niesamowitej białej sukni, z nieskazitelną skórą, w kierunku mojego przystojnego pana młodego. I tak się stało.

Byłam przyzwyczajona do plam łuszczycowych na moim ciele, więc mniej się nimi przejmowałam. Przyzwyczaiłam się do tego, że łuszczyca pojawia się w najważniejszych momentach mojego życia, więc zawsze zakładałam, że będzie częścią dnia mojego ślubu. Na szczęście plamki pojawiły się tylko na nogach i brzuchu, więc łatwo było je ukryć w sukni.

Martwiłam się o skórę na twarzy. Ślub braliśmy zimą, więc nie chciałam kończyć nocy z łuszczącą się skórą. Dwa tygodnie przed naszym ślubem zarezerwowałam wizytę na zabieg na twarz, aby moja twarz była idealnie czysta i promienna.

Moja pierwotna wizyta obejmowała zabieg na twarz i mikrodermabrazję.

Co to jest mikrodermabrazja?

Zasadniczo jest to technika złuszczania naskórka, która usuwa zewnętrzną warstwę skóry za pomocą małego, trzymanego w ręku urządzenia.

Jest ona idealna do głębokiego oczyszczania porów. Zmniejsza również widoczność drobnych linii, zmarszczek i fałd. Może usunąć uszkodzenia słoneczne i drobne blizny. I może pomóc rozjaśnić Twoją cerę, odmłodzić skórę, nadać Ci bardziej młodzieńczy wygląd i oczywiście sprawić, że Twoja skóra będzie miękka i gładka.

Mikrodermabrazja i łuszczyca

Na początku mojej wizyty odbyłam konsultację z technikiem. Powiedziałam jej, że mam łuszczycę, a ona natychmiast odradziła mi mikrodermabrazję, ponieważ mogłaby ona sprawić, że moja skóra stałaby się bardziej plamista i podrażniona. Zamiast tego zasugerowała mleczny peeling chemiczny, aby uniknąć jakichkolwiek problemów ze skórą, a do zabiegu pozostały tylko 2 tygodnie.

Techniki resurfacingu skóry mogą powodować urazy, które prowadzą do Koebneryzacji i zmian łuszczycowych w uprzednio zdrowej skórze. Fenomen Koebnera polega na tym, że drobne urazy skóry powodują powstawanie blaszek łuszczycowych w miejscu uszkodzenia skóry.

Tak więc rezultatem mogło być jeszcze gorsze zaostrzenie łuszczycy na mojej twarzy. Na szczęście mój technik był wyedukowany i zaproponował alternatywne rozwiązanie.