Najnowsze artykuły

Świąteczny przewodnik po prezentach dla...

Rekomenduję wyłącznie produkty, z których osobiście korzystałem lub które są polecane przez zaufane osoby. Ta strona zawiera linki partnerskie. Jeśli...

Czytaj Więcej

Czy te plamy są zaraźliwe? Nie, to tylko łuszczyca".

Czerwone plamy opanowały moje ciało z dnia na dzień. Zdiagnozowano u mnie łuszczycę, gdy miałam 15 lat. Jako skandalicznie dramatyczna nastolatka, miałam wrażenie, że życie nie może być już gorsze. Już wtedy byłam niezręczna i niezbyt pewna siebie. Łuszczyca sprawiała, że byłam bardzo świadoma siebie i cały czas czułam się niekomfortowo. Kiedy miałem zaostrzenie, kurczyłem się i nie mogłem być osobą, którą naprawdę byłem.

Teraz staram się nie pozwalać łuszczycy wpływać na moją pewność siebie i nie pozwalam jej definiować tego, kim jestem. Nadal wpływa na moją pewność siebie i relacje z ciałem. Kiedy mam zaostrzenie, nadal czasami decyduję się na zakrycie go, aby nie był moim głównym celem (przykład poniżej) Stres jest moim największym wyzwalaczem i fizycznie widzę jego wpływ na moją skórę. Łuszczyca sprawiła, że jestem bardziej świadoma tego, czego potrzebuje moje ciało i nauczyła mnie słuchać go, gdy czegoś potrzebuję.

Nie jestem pewna, czy kiedykolwiek całkowicie pozbędę się nieuprzejmych spojrzeń. Albo jeszcze śmielszych pytań "czy to jest zaraźliwe?". Z czasem moje reakcje są coraz lepsze.

Większość ludzi nie wie, że łuszczyca jest chorobą układu odpornościowego. Łuszczyca to nie tylko choroba próżności; życie z nią wiąże się z emocjonalnym i fizycznym stresem.

Podejmuję tę podróż, aby szerzyć świadomość na temat łuszczycy i mam nadzieję, że moje doświadczenia mogą komuś pomóc.

__ATA.cmd.push(function() { __ATA.initDynamicSlot({ id: 'atatags-319043141-64b2e425f3671', location: 120, formFactor: '001', label: { text: "Reklamy", }, creative: { reportAd: { text: "Zgłoś tę reklamę", }, privacySettings: { text: 'Ustawienia prywatności', } } }); });

Powiązane