Najnowsze artykuły

Świąteczny przewodnik po prezentach dla...

Rekomenduję wyłącznie produkty, z których osobiście korzystałem lub które są polecane przez zaufane osoby. Ta strona zawiera linki partnerskie. Jeśli...

Czytaj Więcej

Mikrodermabrazja może mieć negatywny wpływ na łuszczycę twarzy

Jak każda panna młoda, kiedy wychodziłam za mąż, wyobrażałam sobie idealny dzień. Szłam do ołtarza, ramię w ramię z moim tatą w mojej niesamowitej białej sukni z nieskazitelną skórą w kierunku mojego przystojnego pana młodego. I tak się stało.

Byłam przyzwyczajona do plam łuszczycowych na moim ciele, więc mniej się nimi przejmowałam. Jestem przyzwyczajona do tego, że łuszczyca pojawia się w najważniejszych momentach mojego życia, więc zawsze zakładałam, że będzie częścią dnia mojego ślubu. Na szczęście plamy pojawiły się tylko na moich nogach i brzuchu, więc z łatwością ukryła je moja suknia.

Martwiłam się o skórę na mojej twarzy. Pobieraliśmy się zimą, więc nie chciałam zakończyć nocy z łuszczącą się skórą. Dwa tygodnie przed ślubem zarezerwowałam wizytę u kosmetyczki, aby moja twarz była czysta i promienna.

Pierwotnie umówiłam się na zabieg na twarz i mikrodermabrazję.

Co to jest mikrodermabrazja?

Zasadniczo jest to technika złuszczania, która usuwa zewnętrzną warstwę skóry za pomocą małego ręcznego urządzenia.

Jest idealna do głębokiego oczyszczania porów. Zmniejsza również widoczność drobnych linii, zmarszczek i zagnieceń. Może usunąć uszkodzenia słoneczne i drobne blizny. Może również pomóc rozjaśnić cerę, odmłodzić skórę, nadać jej młodzieńczy wygląd i oczywiście sprawić, że skóra będzie miękka i gładka.

Mikrodermabrazja i łuszczyca

Na początku mojej wizyty odbyłem konsultację z technikiem. Powiedziałam jej, że mam łuszczycę, a ona od razu odradziła mi mikrodermabrazję, ponieważ mogłaby ona sprawić, że moja skóra byłaby bardziej podrażniona. Zamiast tego zasugerowała mlekowy peeling chemiczny, aby uniknąć jakichkolwiek uszkodzeń skóry w ciągu zaledwie 2 tygodni.

Techniki odnawiania skóry mogą powodować urazy, które prowadzą do koebneryzacji i zmian łuszczycowych w uprzednio zdrowej skórze. Fenomen Koebnera polega na tym, że drobne urazy skóry powodują powstawanie blaszek łuszczycowych w miejscu urazu skóry.

Rezultatem mógł być więc jeszcze gorszy zaostrzenie łuszczycy na mojej twarzy. Na szczęście mój technik był wykształcony i zapewnił alternatywne rozwiązanie.

__ATA.cmd.push(function() { __ATA.initDynamicSlot({ id: 'atatags-319043141-64b2e42c14c7b', location: 120, formFactor: '001', label: { text: "Reklamy", }, creative: { reportAd: { text: "Zgłoś tę reklamę", }, privacySettings: { text: 'Ustawienia prywatności', } } }); });

Powiązane