Najnowsze artykuły

Świąteczny przewodnik po prezentach dla...

Rekomenduję wyłącznie produkty, z których osobiście korzystałem lub które są polecane przez zaufane osoby. Ta strona zawiera linki partnerskie. Jeśli...

Czytaj Więcej

Nawiązywanie kontaktów online z innymi osobami cierpiącymi na łuszczycę

Dzisiejszy post został napisany w imieniu NewLifeOutlook, lifestylowej strony internetowej dla osób żyjących z łuszczycą. Angela Finlay jest niezależną pisarką zajmującą się zdrowiem. która wierzy, że różnorodność jest nie tylko przyprawą życia, ale jest niezbędna dla szczęścia i długowieczności. Jako zapalona biegaczka, wspinaczka skałkowa, artystka i wegetariańska kucharka, jej pasja do zdrowia i witalności rozciąga się na każdy zakątek jej życia. Więcej tekstów Angeli można znaleźć na NewLifeOutlook.

Siła społeczności i jak znaleźć swoje szczęśliwe miejsce

Łuszczyca przynosi wiele fizycznego dyskomfortu, ale każdy cierpiący wie, jak emocjonalne mogą być jej skutki. Ukrywanie skóry, radzenie sobie z efektami ubocznymi leków, unikanie piętna społecznego i zmaganie się ze swoim odbiciem w lustrze jest trudne, a z czasem może stać się zbyt trudne do zniesienia.

W rzeczywistości ostatnie badania sugerują, że osoby z łuszczycą są ponad dwukrotnie bardziej narażone na depresję kliniczną niż ogół populacji.

Chociaż nie ma prostego rozwiązania, aby złagodzić obciążenia związane z chorobą, istnieje siła w liczbach, jeśli chodzi o życie z łuszczycą. Gdy nawiążesz kontakt z innymi osobami cierpiącymi na tę chorobę, może się okazać, że pokonywanie przeszkód stanie się nieco łatwiejsze, perspektywy staną się jaśniejsze, a jakość życia poprawi się bardziej niż myślałeś.

Korzyści płynące z grupy wsparcia dla chorych na łuszczycę. Grupy wsparcia są świetne dla, no cóż, wsparcia, ale mogą również pomóc w bardziej konkretny sposób. Zastanów się, w jaki sposób korzyści płynące z łuszczycowej sieci społecznej mogą przecinać się z Twoimi konkretnymi wyzwaniami związanymi z łuszczycą i jak wykorzystać to na swoją korzyść.

Poczucie celu i przynależności. Objawy łuszczycy mogą prowadzić do izolacji, zwiększając poczucie samotności, bezradności i depresji. Eksperci donoszą, że u ponad 15% pacjentów z łuszczycą można zdiagnozować poważną depresję, a niektórzy nawet zaczynają mieć myśli samobójcze. Aby uniknąć tak ponurego losu, ważne jest, aby uznać leczenie zdrowia psychicznego za kluczową część planu leczenia łuszczycy - a to może zacząć się od wsparcia społecznego we współczującej społeczności.

Anonimowość online jest przydatna: usuwa zmartwienia i samoświadomość, które towarzyszą interakcjom twarzą w twarz. Zamiast tego jesteś definiowany przez swoje dyskusje i prawdopodobnie znacznie łatwiej będzie Ci rozmawiać, wiedząc, że nie będziesz oceniany za swój wygląd. Możesz skupić się na uzyskiwaniu pomocy i pomaganiu innym osobom, które znajdują się w takiej samej sytuacji - są to dwie transakcje społeczne, które mogą budować silne więzi i bardziej pozytywne nastawienie.

Bogactwo dobrych rad. Naturalnie, im więcej osób, z którymi rozmawiasz, tym więcej perspektyw napotykasz i tym więcej okazji do otwarcia umysłu na nowe pomysły i potencjalne rozwiązania. Inne osoby cierpiące na łuszczycę mogły przejść tę samą ścieżkę, którą ty teraz podążasz i znaleźć po drodze sprytne mechanizmy radzenia sobie lub skuteczną terapię. Zamiast zaczynać od zera, możesz wykorzystać ich doświadczenia jako punkt wyjścia.

Ludzie lgną do osób o podobnych poglądach i to świetnie - wspólne cechy lub podobne doświadczenia są często podstawą przyjaźni. Z drugiej strony, nie przegap okazji do poznania nowych podejść: fora internetowe gromadzą szereg osobowości, doświadczeń i poglądów, a otwarty umysł może być korzystny, jeśli chodzi o zarządzanie i terapię. Oczywiście nie należy przyjmować żadnych sugestii bez uprzedniego skonsultowania ich z zespołem opieki medycznej.

Łagodzenie stresu. Stres jest jednym z głównych czynników wywołujących zaostrzenia łuszczycy i tworzy niebezpieczny cykl. Oprócz powszechnego stresu związanego z codziennym życiem, sama łuszczyca obciąża umysł, powodując więcej objawów, które wywołują więcej stresu i tak dalej. Rodzina i przyjaciele nie zawsze rozumieją (co jest kolejnym źródłem stresu), a lekarz prawdopodobnie zalecił znalezienie osobistego ujścia, ale to nie znaczy, że nie ma miejsca dla innych osób w rutynowej rutynie łagodzenia stresu.

Posiadanie miejsca, w którym można się wyładować, pośmiać lub po prostu przywitać, pozwoli ci się zrelaksować w mgnieniu oka (lub po stuknięciu w klawiaturę). Gdy nie będziesz w stanie sam się zrelaksować, będziesz mieć pod ręką wiele osób, które pomogą ci się uspokoić, dodając otuchy lub przynajmniej na chwilę odwracając twoją uwagę.

Gdzie znaleźć innych cierpiących?

Istnieją różnego rodzaju fora dla pacjentów, a każde z nich z pewnością będzie miało wiele do zaoferowania. Musisz zastanowić się, czego szukasz w społeczności, aby znaleźć odpowiednie miejsce dla siebie. Czy chcesz nawiązać kontakt z kilkoma osobami i nadal spotykać się z tą małą grupą na forach dyskusyjnych w celu uzyskania stałego wsparcia? Czy wolisz mieć dużą społeczność z różnymi rodzajami pacjentów, a także lekarzy gotowych do odpowiedzi na pytania?

Kluczem jest znalezienie miejsca, które jest łatwe w nawigacji, nie jest stresujące i sprawia, że chcesz do niego wracać. Możesz sprawdzić ogólne strony medyczne, aby porozmawiać z pomocnymi artykułami, lub jeśli chcesz uzyskać bardziej wciągające doświadczenie, rozważ zarejestrowanie się na stronie poświęconej łuszczycy, takiej jak forum dyskusyjne na TalkPsoriasis.org. Witryna Daily Strength to duże i renomowane forum internetowe dla pacjentów, które ma aktywną grupę wsparcia dla osób z łuszczycą. Warto jednak poświęcić trochę czasu na znalezienie społeczności, której potrzebujesz, a jeśli masz trudności, poproś dermatologa lub terapeutę o rekomendacje.

__ATA.cmd.push(function() { __ATA.initDynamicSlot({ id: 'atatags-319043141-64b2de9ca3537', location: 120, formFactor: '001', label: { text: "Reklamy", }, creative: { reportAd: { text: "Zgłoś tę reklamę", }, privacySettings: { text: 'Ustawienia prywatności', } } }); });

Powiązane