Najnowsze artykuły

Świąteczny przewodnik po prezentach dla...

Rekomenduję wyłącznie produkty, z których osobiście korzystałem lub które są polecane przez zaufane osoby. Ta strona zawiera linki partnerskie. Jeśli...

Czytaj Więcej

Środki do szybkiego leczenia łuszczycy skóry głowy

Ze wszystkich miejsc, w których mam zaostrzenia łuszczycy, moja skóra głowy jest najbardziej niewygodna i zawstydzająca. Jest niewiarygodnie swędząca, co prowadzi do drapania się i krwawienia, a ja ciągle dotykam głowy i włosów. Plamy łuszczycy na moim ciele można zakryć, ale ostatnim razem, gdy sprawdzałem, noszenie czapki Yankee na prezentacji dla klienta było granicznie nieprofesjonalne.

Kiedy mam zaostrzenia na skórze głowy, w przeszłości stosowałem kilka różnych zabiegów. Jednym z moich wypróbowanych i prawdziwych rozwiązań jest T-Gel - ale nie ma to jak zapach smoły o poranku! Jestem również fanką szamponu z olejkiem z drzewa herbacianego. Jest ich całkiem sporo, ale ja używałam tylko Paul Mitchell Tea Tree Special Shampoo. A wybrałem go tylko dlatego, że był to jedyny szampon z drzewem herbacianym w Duane Reade tego dnia, więc była to jedyna opcja.

W przypadku cięższych, bardziej swędzących i łuszczących się płomieni spróbuj zmieszać 100% stężenie olejku z drzewa herbacianego z olejem kokosowym i nałóż bezpośrednio na skórę głowy. Zwykle pozwalam mu siedzieć przez 15-20 minut, a następnie spłukuję delikatnym szamponem. Lubię myć szamponem dwa razy, ponieważ mieszanka będzie ciężka i tłusta. Moje włosy mają tendencję do przetłuszczania się po tej kuracji, więc dla pań najlepszą fryzurą może być kok lub kucyk.

Osobiście uważam, że suszenie włosów suszarką zamiast pozostawienia ich do wyschnięcia na powietrzu pomaga kontrolować swędzenie skóry głowy. Chociaż ostatnio przeczytałem kilka artykułów, które mówią, że należy unikać suszenia włosów (i używania produktów do stylizacji), ponieważ mogą one przyczynić się do wysuszenia skóry głowy i pogorszenia objawów. Podobnie jak w przypadku większości metod leczenia łuszczycy, zależy to od osoby, więc zdecydowanie jest to metoda prób i błędów. Moja rada: baw się różnymi metodami leczenia i zobacz, co jest najbardziej komfortowe.

Widziałem również sugestie, że długie włosy nie są idealne do radzenia sobie z łuszczycą skóry głowy. Mówi się, że produkty lecznicze są trudniejsze do spłukania, a krótkie włosy ułatwiają aplikację leków na skórę głowy. Osobiście nie biorę tego pod uwagę, ponieważ uwielbiam moje długie włosy. Ale może to być dobra alternatywa dla tych, którzy chcą dokonać cięcia.

Powiedz mi w komentarzach, jakie są Twoje sposoby leczenia łuszczycy skóry głowy. Zawsze szukam więcej opcji!

__ATA.cmd.push(function() { __ATA.initDynamicSlot({ id: 'atatags-319043141-64b2e427e74a5', location: 120, formFactor: '001', label: { text: "Reklamy", }, creative: { reportAd: { text: "Zgłoś tę reklamę", }, privacySettings: { text: 'Ustawienia prywatności', } } }); });

Powiązane