Najnowsze artykuły

Świąteczny przewodnik po prezentach dla...

Rekomenduję wyłącznie produkty, z których osobiście korzystałem lub które są polecane przez zaufane osoby. Ta strona zawiera linki partnerskie. Jeśli...

Czytaj Więcej

Szukaj w szafce kuchennej ulgi w łuszczycy

Czasami łuszczyca sprawia, że moja skóra czuje się tak niewygodnie, że chciałabym wyjść z własnego ciała. Jak spodnie po Święcie Dziękczynienia, mam wrażenie, że moja skóra jest o rozmiar za mała na moje ciało. Oprócz zabiegów omówionych z lekarzem, czasami ulga w łuszczycy czeka w szafkach kuchennych.

1. Olej kokosowy

Z tej listy olej kokosowy jest moją ulubioną opcją. Jest to świetny środek nawilżający, ponieważ zatrzymuje wilgoć w środku. Działa zarówno na ciało, jak i na skórę głowy. Stosuj go ostrożnie na skórę głowy, jeśli chcesz zrobić dobre wrażenie, ponieważ Twoje włosy będą wyglądały na tłuste. Ale to pachnie jak wakacje!

2. Oliwa z oliwek - 3 sposoby

Miejscowo: Jeśli stosujesz miejscowo oliwę z oliwek, lepiej robić to przed snem, ponieważ może to być kłopotliwe. Po prysznicu wcieraj odrobinę oliwy z oliwek bezpośrednio na suche plamy. Noś miękkie ubrania, których nie masz nic przeciwko poplamieniu, ponieważ są tłuste. Obudzisz się z niesamowicie nawilżoną skórą. Dzięki swoim właściwościom zmiękczającym, oliwa z oliwek sprawi, że wysuszona skóra będzie elastyczna i mniej podatna na uszkodzenia. Antyoksydanty pobudzą normalny wzrost skóry.*.

W kąpieli: Połącz dwie łyżeczki z filiżanką mleka i dodaj mieszankę do wody w wannie.

Łuszczyca skóry głowy: Wmasuj ciepłą oliwę z oliwek w łuszczące się miejsca i wyczesz je. Pomoże to zmiękczyć martwy naskórek i sprawi, że płytki będą łatwiejsze do usunięcia.

Pro Tip: W przypadku stosowania miejscowego i łuszczycy skóry głowy, stosuj oliwę z oliwek za pomocą butelki z rozpylaczem.

3. Kąpiel Owsiana

Jeśli chcesz bałagan, po prostu rzucić trochę płatków owsianych do gorącej wody. W przeciwnym razie, słuchać poniższych instrukcji dla maksymalnych korzyści.

  • Użyj blendera, robota kuchennego lub młynka do kawy, aby zmiksować płatki owsiane na drobny proszek.
    • Przed wlaniem do wanny, wymieszaj łyżkę z wodą, aby potwierdzić, że się wchłania
  • Wlej mieszankę płatków owsianych do bieżącej ciepłej wody i zamieszaj
  • Mocz przez 15-20 minut i wcieraj w skórę
  • Kiedy wyjdziesz, osusz skórę miękkim ręcznikiem i nawilż ją.

4. Kurkuma

Kolejny świetny kuchenny zszywka, który ma wiele zastosowań przy objawach łuszczycy*.

Gotowanie: Dodaj łyżkę do swoich ulubionych przepisów, w tym zup, ryżu, kurczaka, itp. Oprócz korzyści zdrowotnych, dodaje wspaniałego smaku i koloru.

Herbata: Zagotuj TSP mielonej kurkumy z 4 szklankami wody, gotuj na wolnym ogniu przez 10 minut. Dodaj miód lub cytrynę do smaku.

Pasta do stosowania miejscowego: Połącz 1 część kurkumy w proszku z 2 częściami wody na patelni, gotuj na wolnym ogniu do uzyskania gęstej pasty, ostudź i przechowuj. Zastosuj na skórę. To jest dobra opcja, aby rozważyć pokrycie w folię, patrz poniżej.

5. Ocet jabłkowy + woda

ACV ma właściwości antyseptyczne, które mogą być łagodzące dla łuszczycy. Wymieszaj równe części octu jabłkowego z ciepłą wodą i nałóż bezpośrednio na blaszki łuszczycowe. Możesz również stosować bezpośrednio na skórę głowy.

Pro Tip: Nie stosuj na popękane lub krwawiące miejsca! Zaprzestań stosowania, jeśli podczas lub po aplikacji pojawi się pieczenie.

Świetny do zarządzania swędzenie łuszczycy i sprawia, że yummy sałatki sosy zbyt!

6. Plastic Wrap

Wysłuchaj mnie w tej sprawie. To dziwne uczucie, ale jest to świetna opcja, aby wskazać uporczywe miejsca, które są szczególnie irytujące. Po zastosowaniu leku lub kremu nawilżającego, owiń swoje ciało w folię. Pomoże to utrzymać aplikację w miejscu i utrzymać ją na ciele, a nie zetrzeć na ubraniach lub pościeli.

Wszystkie przypadki łuszczycy są wyjątkowe, więc nie frustruj się, jeśli te domowe sposoby nie zadziałają w Twoim przypadku. Te pomysły nie powinny zastąpić aktualnego planu leczenia, nad którym pracowałeś ze swoim lekarzem. Te pomysły są po to, aby pomóc Ci, gdy czujesz się niekomfortowo i potrzebujesz szybkiej ulgi. Ta ulga w łuszczycy czeka na Ciebie w szafkach kuchennych.

Zasoby :

  • Oliwa z oliwek
  • Kąpiel z płatków owsianych
  • Kurkuma
  • Ocet jabłkowy