Najnowsze artykuły

Świąteczny przewodnik po prezentach dla...

Rekomenduję wyłącznie produkty, z których osobiście korzystałem lub które są polecane przez zaufane osoby. Ta strona zawiera linki partnerskie. Jeśli...

Czytaj Więcej

Wywiad z Louise na temat jej podróży związanej z łuszczycą

Przez ostatnie kilka miesięcy pisałem e-maile z uroczą młodą damą o imieniu Louise na temat jej łuszczycy. Kochająca róż Louise mieszka w Irlandii i chce zostać kosmetyczką, gdy skończy szkołę. Ta dziewczyna jest miłośniczką zwierząt (6 psów, 2 koty i niezliczone konie) i uważa, że spędzanie czasu ze swoim chłopakiem to idealny dzień.

Miałam okazję przeprowadzić wywiad z Louise na temat jej łuszczycy, a ona z radością podzieliła się z nami swoją odważną podróżą:

1. Ile miałaś lat, gdy po raz pierwszy zdiagnozowano u Ciebie łuszczycę? Jaka była Twoja pierwsza reakcja?

To było tuż po skończeniu piętnastu lat. Całkowicie się załamałam, gdy lekarz powiedział mi, że to łuszczyca, ponieważ wiedziałam, że w mojej rodzinie są osoby, które na nią chorują, ale nigdy nie sądziłam, że ja na nią zachoruję.

2. Co według Ciebie jest najbardziej frustrujące w łuszczycy?

Myślę, że najbardziej frustrujące jest to, że nie wiem, jak się jej pozbyć... i po prostu próbuję nauczyć się z nią żyć i zaakceptować fakt, że ją masz.

3. Podziel się swoją najlepszą radą dla innych młodych dziewczyn, które żyją z łuszczycą.

Powiedziałabym, żebyś nie denerwowała się z tego powodu ani nie czuła się przygnębiona... ale to trudne do zrobienia i wiem, że tak jest, ponieważ wiem, jak się czujesz, ale musisz po prostu pamiętać, że nadal jesteś sobą i nadal jesteś piękna. ????

4. Jakie są Twoje ulubione porady i wskazówki dotyczące kontrolowania objawów?

Odkryłam, że rozmawianie o tym z ludźmi naprawdę mi pomaga. Ukrywanie tego, jak się z tym czujesz, jest najgorszą rzeczą, jaką możesz zrobić! Pamiętam, że przez kilka tygodni po tym, jak zdiagnozowano u mnie łuszczycę, nie mówiłam nikomu, że ją mam, próbowałam ją ukryć, ponieważ czułam się z nią tak obrzydliwie... ale kiedy porozmawiałam o tym z przyjaciółmi, chłopakiem i rodziną, zauważyłam poprawę niemal następnego dnia! ???? Więc zawsze powinieneś o tym mówić, nigdy nie ukrywaj swoich uczuć. A teraz, kiedy mówię o tym, jak się czuję, moja łuszczyca całkowicie ustąpiła. ????

5. Jak łuszczyca wpływa na Twoje codzienne życie, fizycznie i emocjonalnie?

Kiedy miałam łuszczycę na twarzy i szyi (które były najbardziej widoczne), czułam się tak okropnie i brzydko, że chodziłam do szkoły bez makijażu i pozwalałam ludziom to widzieć, co bardzo mnie denerwowało, więc trzymałam w sobie wszystkie uczucia z tym związane. - Co było najgorszą rzeczą, jaką mogłam zrobić! - Zwykłam mówić ludziom, że łuszczyca mi nie przeszkadza i że nie obchodzi mnie, czy ludzie nazywają mnie brzydką, czy patrzą na mnie mówiąc "co to jest?". Ale bardzo mi to przeszkadzało i zaczęło się pogarszać. Ale rozmawiałam o tym i czułam się o wiele lepiej, ponieważ ludzie byli przy mnie i pomagali mi odzyskać pewność siebie. ???? Moim zdaniem łuszczyca jest najgorsza pod względem emocjonalnym, ponieważ traci się całą samoocenę i wiarę w siebie, a to jest coś, co każdy powinien mieć i trudno jest to odzyskać, ale odzyskasz to, ponieważ każdy jest piękny, bez względu na to, jakie problemy skórne może mieć. ????

6. Czy udało Ci się zidentyfikować, co wywołuje u Ciebie zaostrzenia? Jeśli tak, co robisz, aby ich uniknąć?

Zauważyłem, że stresowanie się różnymi rzeczami, zamartwianie się i trzymanie w sobie wszystkich uczuć wywołuje głównie zaostrzenia, więc staram się unikać tych czynności. ????

__ATA.cmd.push(function() { __ATA.initDynamicSlot({ id: 'atatags-319043141-64b2e428edbb6', location: 120, formFactor: '001', label: { text: "Reklamy", }, creative: { reportAd: { text: "Zgłoś tę reklamę", }, privacySettings: { text: 'Ustawienia prywatności', } } }); });

Powiązane